Sepetim (0) Toplam: 0,00
%5
Madde Karşılaştırmalı - Pratik Türk Medeni Kanunu ve Türk Borçlar Kanu

Türk Medeni Kanunu ve Türk Borçlar Kanunu (Ciltli)Madde Karşılaştırmalı - Pratik

Liste Fiyatı : 75,00
İndirimli Fiyat : 75,00
Kazancınız : 0,00
9786257277051
685278
Türk Medeni Kanunu ve Türk Borçlar Kanunu (Ciltli)
Türk Medeni Kanunu ve Türk Borçlar Kanunu (Ciltli) Madde Karşılaştırmalı - Pratik
Adalet Yayınevi - Ders Kitapları
75.00

Editörlüğünü gerçekleştirdiğimiz bu mevzuat çalışması, hâkim, savcı, avukat gibi uygulayıcı yargı mensuplarının, hukuk eğitimi gören öğrencilerin ve diğer ilgililerin pratik ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

Bu bağlamda resmî metne işlenen değişiklikler aynen alınmış ancak resmi metne henüz işlenmemiş yahut sadece atıf yapılmakla yetinilmiş bulunan değişiklikler, ilgili maddelere bağlı dipnotlar ile vurgulanmıştır.

Diğer taraftan, 4721 sayılı Türk Medenî Kanunu ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu'nun resmî metinlerinde fıkra numaralarının belirtilmemiş olmasından kaynaklanan olası karışıklıkların önüne geçilmesi gayesiyle, resmî metne sadık kalınmakla birlikte, maddeler birbirlerinden çerçevelerle ayrılmış, fıkralar ise kendi aralarında farklı fon renkleriyle belirtilmiştir. Hem okumayı kolaylaştırmak hem de zaman içerisinde ihdas edilecek olası değişikliklerin ilgili maddelere haricen işlenebilmesi ve/ veya notlar alınabilmesi için maddeler arasında makul boşluklar bırakılmıştır.

Ayrıca başvurucuların kitapçığı kolay taşıyabilmeleri amacıyla sayfa sayısı ve içerik mümkün mertebe öz nicelikte muhafaza edilmiştir. Bu nedenle her bir maddenin eski mevzuattaki karşılıklarına madde çerçevelerinin hemen akabinde sadece nümerik anlamda yer verilmiş, eski Medenî Kanun (EMK)'da yahut Borçlar Kanunu (EBK)'nda karşılığı bulunmayan hükümler özel olarak belirtilmiş, madde karşılıklarının önceden farklı bir mevzuatta yer aldığı durumlarda ise ilgili mevzuat ayrıca gösterilmiştir.

Kapat