Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%25
TÜRKİYE VE ALMANYA CİLT II EROL ESEN

Türkiye ve Almanya Cilt: 2 Toplum Sağlık ve Eğitimde Araştırma Öğretim ve İşbirliği

Liste Fiyatı : 30,00 TL
İndirimli Fiyat : 22,50 TL
Kazancınız : 7,50 TL
Taksitli fiyat : 4 x 5,63 TL
9786054627493
362964
Türkiye ve Almanya Cilt: 2 Toplum Sağlık ve Eğitimde Araştırma Öğretim ve İşbirliği
Türkiye ve Almanya Cilt: 2 Toplum Sağlık ve Eğitimde Araştırma Öğretim ve İşbirliği
Siyasal Kitabevi
22.50

Temel toplumsal sorunların odağında insan ve toplum bulunmaktadır. Bu sorunlar kısaca demografik dönüşüm, bölgesel ve küresel düzeyde sosyal ayrışma, bireyselleşme, sosyal adalet ve katılım, göç, ekolojik sürdürülebilirlik, cinsiyetler arası ve sağlık hizmetlerine erişimde adalet gibi ana başlıklar altında toplanabilir. Sosyal güvenlik ve sağlık hizmetlerine erişim sistemlerinin oluşturulması, eğitim yapılarının düzenlenmesi ve nitelikli işgücünün geliştirilmesi ile ilgili konular bununla ilişkilidir. Gelecekle ilgili günümüz toplumsal sorunları açısından bakıldığında, uluslar ve disiplinler üstü açılımlar Türk- Alman ilişkilerinde de önem kazanmaktadır.

Halen mevcut olan az sayıdaki Türk- Alman araştırma projeleri ile birlikte toplum, sağlık ve eğitimle ilişkili eğitim ve bilimsel işbirlikleri çoğu kez belli kişiler ve-veya kurumlar tarafından yürütülmekte ve dar bir bilimsel alan topluluğunun dışında pek ilgi görmemektedir. Bu kullanılmayan potansiyelleri ortaya çıkarmak ve geliştirmek için Türk-Alman Bilimsel İşbirliği Forumu Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde 2-4 Mayıs 2013 tarihleri arasında ikinci kez düzenlenmiştir. Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) ve Berlin Alice Salomon Yüksek Okulunun öncülüğünde düzenlenen Forum, Türk-Alman bilim ve eğitim işbirliğinin farklı türlerini ve uygulamalarını buluşturma fırsatı veren canlı bir platformdur.

Bu kitap, II.Türk-Alman Bilimsel İşbirliği Forumu'nun sonuçları yanı sıra, Almanya ve Türkiye'de toplum, sağlık ve eğitim üzerine diğer makaleleri de kapsamaktadır.

Kapat