Sepetim (0) Toplam: 0,00
%35
...Ve Siz Öyküler Zekeriya Saka

...Ve Siz Öyküler

Liste Fiyatı : 25,00
İndirimli Fiyat : 25,00
Kazancınız : 0,00
9789759353032
699037
...Ve Siz Öyküler
...Ve Siz Öyküler
Zinde Yayıncılık
25.00

Zekeriya Saka, 1965'ten bu yana öykü, şiir, köşe yazıları yazıyor. İki şiir, üç öykü kitabı okurla buluşmuştu. “…ve Siz Öyküler” yazarın dördüncü öykü kitabı.

Yazarın öykücülüğünde farklı yöntem karşımıza çıkar. Bir öykünün içinde birden fazla serüven/kesit iç içe yol almaktadır. Öykü bittiğinde, okuyucu, öyküye ilişkin yeni çağrışımlardan kendinikurtaramaz.

Kitabın adı olan “…ve Siz Öyküler” tamlamasıyla, kitapta “ve” bağlacına yer verilmediğianlaşılmaktadır. (Zekeriya Saka, öykülerinde “ve” bağlacı kullanmamaktadır) Bu ad, aynı zamanda, “Sizin öykünüzü anlatıyorum” anlamında da tevriyeli olarak kullanılmıştır. Yazarın başvurduğutevriyeli, telmihli anlatımlarla öykü kısalmakta ama çağrışım genişlemektedir.

Bu kitapta kendinizin; tanıdıklarınızın, sevdiklerinizin, nefret ettiklerinizin serüvenlerinibulacaksınız.

Kitap arkası yazıda da belirtildiği üzere; Saka, siyasal, toplumsal eleştirilerini; önerilerini; kimi zaman da felsefi düşüncelerini öykü kahramanlarına yükleyerek okuyucu önüne taşıtmaktadır. Yani onun öyküleri, birer serüvenden öteye, siyasal, sosyal, ekonomik, eğitim sorunlarını irdeleyen yazılardır aynı zamanda.

Öyküleri okutan önemli hususlardan biri de akıcı bir dildir kuşkusuz. Bu kitapta, öyküleredoyduğunuz kadar, Türkcemizin de tadına varacaksınız.

Kapat