Sepetim (0) Toplam: 0,00
%10
XV. Yüzyıldan Bugüne Rumeli Motifli Türk Şiiri Antolojisi Ahmet Emin A

XV. Yüzyıldan Bugüne Rumeli Motifli Türk Şiiri Antolojisi

Liste Fiyatı : 16,20
İndirimli Fiyat : 16,20
Kazancınız : 0,00
9789758149247
417592
XV. Yüzyıldan Bugüne  Rumeli Motifli Türk Şiiri Antolojisi
XV. Yüzyıldan Bugüne Rumeli Motifli Türk Şiiri Antolojisi
Asa Kitabevi
16.20

Rumeli, artık tarihe karışmış bir kavram olmakla birlikte, türkülerde, destanlarda ve şiirlerde varlığını bugüne değin sürdürmüş, gelecekte de sürdüreceği kuşkusuzdur. Çünkü geçmişimizin ve ulusal yazgımızın bir parçasıdır o topraklar. Oralarda geçen savaşlar, yaşanılan mutluluklar, kâbusa dönüşen huzur, art arda gelen yenilgiler, bozgunlar, göçler ve daha neler neler, karmaşık biyografimizin birbirine ters düşen renkleridir hep.

Şiir diliyle yansıtılmış bu renkler dünyası, bu kitapta bir bütün halinde sunulmaya çalışıldı. Tüm gerçekliği ve çıplaklığıyla hem de. Anonim halk şiiriyle birlikte 198 şairden örnekler içeren bu yapıt, Rumeli olgusunun beş yüzyıllık şiir serüvenidir. Tamamen zıt dünya görüşlerine sahip, farklı şiir akımlarına mensup, söylem, yorum ve yargılarında birbirlerinden çok uzak şairlerin bir araya getirilmiş olması, kitabı daha da ilginç hale getirdi kanısındayız.

Halen Türkiye dışında (eski Rumeli topraklarında) yaşam ve yaratıcılıklarını sürdüren şairlerden en belli başlılarının temsil edilmeleri de bu antolojiye ayrı bir değer kazandıracak ve okuyucuları ayrıca memnun edecektir.

Bilimsellik ciddiyeti ve bilinciyle hazırlanan bu kitabın büyük bir ilgiyle karşılanacağını içtenlikle umuyoruz.

Kapat