Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

Büyüme ve Bölüşüm

Liste Fiyatı : 30,09 TL
İndirimli Fiyat : 21,06 TL
Kazancınız : 9,03 TL
Taksitli fiyat : 4 x 5,27 TL
9786059801058
362281
Büyüme ve Bölüşüm
Büyüme ve Bölüşüm
Phoenix Yayınevi
21.06

Büyüme ve Bölüşüm, kapsamlı ileri düzey lisans ve yüksek lisans derslerini desteklemek üzere, iktisadî büyüme teorisi, iktisadî büyümenin ölçülmesi ve tarihi üzerine tasarlanmış ilk metindir.  Neoklasik yaklaşımın yanı sıra Klasik ve Keynesgil yaklaşımları da sunan bu kitap öğrencilere, zamanlar arası iktisadî çözümlemenin ileri düzeydeki araçlarını, toprak ve kaynak kısıtlı büyümenin, para ve büyüme sorununun, kamu borcu ve sosyal güvenlik sisteminin büyüme üzerindeki etkilerinin, içsel büyüme ve içsel teknik değişimin dikkatlice ele alınması üzerinden tanıtmakta. Modeller temel iktisadî ilke ve görülere dayanan özenli ve katî bir akılcılığı biçimsel bir aşırılıktan uzak durarak vurgularken, aynı zamanda öğrencilerin gerçek dünyadaki ekonomilere dair siyasi ve
tarihe yönelik ilgilerine de cevap vermekte. Verilerin sunuluşu ve ampirik uzlaşmazlıkların tartışılması teorik araç gerecin geliştirilmesiyle yakın  şekilde bütünleştiriliyor. Kitap aynı zamanda, öğrenci projelerinin yöneltilebileceği araştırmalara uygun olarak Penn Dünya Tabloları'nın genişletilmiş  hâli olan bir veri setine ulaşımı da kapsıyor.
Sunulan analitik tekniklerin nasıl kullanılacağını gösteren dikkatlice hazırlanmış  örneklerin yanı sıra bu kitap çalışma soruları ve sınavlarda kullanılmaya uygun çok sayıda soru ve ayrıntılı çözümlerini de sunuyor.

Kapat