Sepetim (0) Toplam: 0,00

5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu Kapsamındaİç Denetim Faaliyetinde Şeffaflık(Uygulamada Ortaya Çıkan Sorunlar ve Çözüm Önerileri)

Liste Fiyatı : 110,00
İndirimli Fiyat : 88,00
Kazancınız : 22,00
Taksitli fiyat : 9 x 10,76
%20
Temin süresi 1 gündür.
9786257424493
770206
İç Denetim Faaliyetinde Şeffaflık
İç Denetim Faaliyetinde Şeffaflık 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu Kapsamında (Uygulamada Ortaya Çıkan Sorunlar ve Çözüm Önerileri)
88.00

Bu çalışmada, iç denetim faaliyetinin, uygulamada yeni kamu yönetimi ve yönetişim anlayışının gerektirdiği ölçüde şeffaf olup olmadığı ve iç denetçilerin, iç denetim faaliyetine ve şeffaflığa ilişkin algılarının ne olduğu sorularına cevap aranmaktadır. Araştırmada nitel araştırma yöntemi izlenerek, vaka çalışması yöntemi benimsenmiştir. Derinlemesine mülakat tekniğinin kullanıldığı araştırmada, amaçlı örneklem tekniği ile seçilen 50 katılımcı ile görüşülmüştür. Tamamı iç denetçilerden oluşan katılımcılardan 16'sı belediyede, 2'si il özel idaresinde, 25'i üniversitede ve 7'si bakanlık ve genel müdürlükte görevlidir. Yarı yapılandırılmış ve gelişmeci soru tekniği kullanılarak yürütülen araştırmada verileri; katılımcıların iç denetim faaliyeti ve şeffaflığa ilişkin algıları ve iç denetim faaliyetine ilişkin sorunlar oluşturmaktadır. Veriler, “iç denetçilerin, şeffaflığa ilişkin algıları”, “ iç denetçilerin, iç denetim faaliyetine ilişkin algıları”, “kurumsal ilişkiler”, “iç denetçinin yönetsel süreçlere katkısı”, “iç denetim faaliyetinin şeffaflığa katkısı”, “sorunlar” ve “öneriler” temaları ekseninde değerlendirilmiştir.

Kapat