Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%30
Köy Enstitüleri'nden İmam Hatip Okulları'na İbrahim İpek

Köy Enstitüleri'nden İmam Hatip Okulları'na

Liste Fiyatı : 18,00 TL
İndirimli Fiyat : 18,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
9786059481359
454157
Köy Enstitüleri'nden İmam Hatip Okulları'na
Köy Enstitüleri'nden İmam Hatip Okulları'na
Yason Yayıncılık
18.00

İbrahim İpek

1932 yılında Sivrihisar'ın Sadıkbağı Köyünde doğdu.Köyünde okul olmadığı için ilkokulu komşu Dinek köyünde okudu. Bir yıl köyünde kuzu çobanlığı yaptı. 1945 öğretimyılında Çifteler Köy Enstitüsü öğrencisi oldu. Beş yıllık öğrenimden sonra Emirdağı- Bademli Köyü öğretmenliğine atandı. Burada bir yıl çalıştıktan sonra Eskişehir Yukarısöğütönü Köyü Baş Öğret

Daha sonra Sivrihisar Oğlakçı Köyü Başöğretmeni iken 1955 yılında Demokrat Parti yönetimince Seyitgazi Bahşayış (Gökbahçe) Köyüne ''Görülen lüzum üzerine '' sürgün edildi. Daha sonra Hortu ''Nasrettin Hoca'' Karacakaya köylerinde çalıştı. 1960 Devriminde Sivrihisar Merkez Cumhuriyet İlkokulu öğretmenliğine atandı. 13 yıl ilkokul öğretmenliğinden sonra Gazi Eğitim Enstitüsü edebiyat Bölümünü bitirdi. Sırası ile Sivrihisar Erkek Sanat Enstitüsü, Sivrihisar Ortaokulu ve son olarak Eskişehir Süleyman Çakır Kız Lisesinde on yıl öğretmenlik ve idarecilik yaptı.

Sadıkbağı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini kurdu. Halen başkanlığını yapmaktadır.

Eğitimle ilgili yerel gazetelerde zaman zaman yazılar yazdı. TÖB- DER ve TÖS' ün faal üyesiydi. Atatürkçü Öğretmen Derneklerinin yönetiminde görev yapmıştır. Şiirleri vardır.

Basılmış Eserleri:

1- Köy Enstitüleri'nden İmam- Hatip Okulları'na

2- Sadıkbağı Köyü

Kapat