Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%30
Sadıkbağı Köyü İbrahim İpek

Sadıkbağı Köyü

Liste Fiyatı : 9,00 TL
İndirimli Fiyat : 9,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
9786059481366
454156
Sadıkbağı Köyü
Sadıkbağı Köyü
Yason Yayıncılık
9.00

İbrahim İpek

1932 yılında Sivrihisarın Sadıkbağı köyünde doğdu. Köyünde okul olmadığı için ilkokulu komşu Dinek köyünde doğdu. Bir yıl köyünde Hasan Emminin kuzu çobanı oldu. 1945 yılında Çifteler Köy Enstitüsünde gitti. Beş yıllık öğrenimden sonra Emirdağı Bademli köyü öğretmenliğine atandı. Burada bir yıl çalıştıktan sonra Eskişehir Yukarısöğütönü köyü Başöğretmeni oldu.

Daha sonra Sivrihisar Oğlakçı Köyü Başöğretmeni iken 1955 yılında Demokrat Parti yönetimince Seyitgazinin Bahşayış Köyüne görülen lüzum üzerine sürgün edildi.

Daha sonra Hortu, Karacakaya köylerinde çalıştı. 1960 devriminde Sivrihisar Merkez Cumhuriyet İlkokulu öğretmenliğine atandı. 13 yıl ilkokul öğretmenliğinden sonra Gazi Eğitim Enstitüsü Edebiyat bölümünü bitirdi. Sırası ile Sivrihisar Erkek Sanat Enstitüsü, Sivrihisar Ortaokulu ve son olarak da Eskişehir Süleyman Çakır Kız Lisesinde 10 yıl öğretmenlik ve idarecilik yaptı.

Sadıkbağı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini kurdu. 10 yıldan bu yana Başkanlığını yürütmektedir.

Eğitimle ilgili yerel gazetelerde zaman zaman yazılar yazmaktadır. Atatürkçü Öğretmen Derneklerinin yönetiminde görev yapmıştı. Şiirleri vardır.

Köy Enstitüleri'nden İmam- Hatip Okulları'na adında bir kitabı vardır. Sadıkbağı Köyü ikinci kitabıdır.

Kapat