Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

Kredi Politikası ve Değerlendirmesi

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,00 TL
Kazancınız : 4,00 TL
Taksitli fiyat : 4 x 4,00 TL
9786054627929
362842
Kredi Politikası ve Değerlendirmesi
Kredi Politikası ve Değerlendirmesi
Siyasal Kitabevi - Akademik Kitaplar
16.00

Bankaların en temel işlevi olan kredilerin bankalar açısından yaşamsal önemi vardır. Bu nedenle bankalar kredi uygulamalarına özel bir önem verirler. Bankaların gelirlerinin büyük bölümünü de kredi gelirleri oluşturur.

Kredilendirme ekonominin de önemli bir enstrümandır. Krediler sayesinde kaynakların verimli bir şekilde kullanılması sağlanmakatadır. Ekonomideki küçük-büyük tasarrufların bir kaynakta toplanarak, ihtitaç sahiplerine kaynak olarak aktarılmasını sağlayan bankalar, bu işlevleri sayesinde ekonominin de önemli birer aktörüdürler.

Yaklaşık 25 yıl bankacılık sektöründe çok çeşitli kademelerde ve birimde çalıştım. Ağırlıklı olarak proje kredilerinde olamak üzere çalışma hayatımın büyük bölümünde krediler birimlerinde görev yaptım. Emekli olduktan sonra Başkent Üniversitesi Bankacılık Bölümünde "Kredi Değerlendirme ve Politikası" dersini bir uygulamacı olarak 9 yıldır, yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak verdim. Ders kapsamında işlediğimiz konuları öncelikle uygulamadan ve konuya ilişkin teorik bilgilerden derleyerek oldukça kapsamlı bir ders notu haline getirdim.

Üzerinde hala çalıştığım bu notlar bankacılıkta kredi uygulamalarını oldukça kapsamlı ve kolay anlaşılır bir şekilde ortaya koymaktadır. Bankalarla kredi ilişkileri içerisinde olan herkesin ilgisini çekeceği düşündüğüm bu notlar bir kitap olarak bankacılık sektöründe hizmet ettiğim süre içerisinde kazandığım bilgilerin kalıcı hale gelmesini de sağlayacaktır.

Kitapta konular; 12 bölüm halinde her bölümde bir konunun işlendiği bir düzenle hazırlanmıştır. Bölümler bankaların kredilendirme işlevlerindeki adımlar sıralamasına göre işlenmiştir.

Kapat