Sepetim (0) Toplam: 0,00
%5
Lider Hükümdarlar - Türklerde Yönetim Sanatı Nihat Aytürk

Lider Hükümdarlar - Türklerde Yönetim Sanatı

Liste Fiyatı : 49,00
İndirimli Fiyat : 49,00
Kazancınız : 0,00
Taksitli fiyat : 9 x 5,99
%5
Temin süresi 5 gündür.
9786257624190
458183
Lider Hükümdarlar - Türklerde Yönetim Sanatı
Lider Hükümdarlar - Türklerde Yönetim Sanatı
Astana Yayınları
49.00

Türkler, 2240 yıllık tarih içinde 141 imparatorluk, devlet, hanlık, sultanlık, beylik kurmuş; yüzyıllarca üç kıtada cihana hâkim olmuş; yönetimleri, kültür ve medeniyetleriyle örnek ve önder olmuş soylu ve yüce bir millettir. Bu yüzdendir ki dünya tarihinin her safhasında, dünya coğrafyasının her parçasında Türkler vardır. Dünyada Türklerin olmadığı, Türkçenin konuşulmadığı yer yoktur. Dünya Türklerin ülkesidir. Türkler dünya milletidir. Bugün dünyada 171 ülkede Türkçe konuşulmaktadır. Türkçe dünyada konuşulan en yaygın 5. dildir.

Türkler devlet örgütleme ve yönetme bilgi, birikim ve becerileriyle fethettikleri ülkelerde her din ve etnik kökenden milletleri tarih boyunca adalet, güvenlik, özgürlük, huzur, refah ve hoşgörü içinde başarıyla yönetmişlerdir. Devlet kurmak ve yönetmek Türklerin ruhunda ve geninde olan bir meziyettir. Nitekim ünlü tarihçi Rene Grusset; “Türkler hükümran olmak için yaratılmış bir millettir” diyerek bu gerçeği ifade etmiştir. Zira tarihte kurulan ve yönetilen bütün Türk devletleri deha sahibi, olağanüstü yetenekli lider-hükümdarların eseridir.

Bu kitapta; Mete Han'dan itibaren büyük Türk devletlerinin yönetim yapıları ile bu devletleri üstün başarıyla yöneten lider hükümdarların üstün kişilikleri, yaşam biçimleri, liderlik yetenek ve nitelikleri, üstün hizmetleri ve zaferleri kaynaklara dayalı olarak anlatılmıştır.

Kapat