Sepetim (0) Toplam: 0,00
9786257849296
768740
Multipl Skleroz (Ciltli)
Multipl Skleroz (Ciltli)
2000.00

Multipl Skleroz, genç erişkinlerde özürlülüğe yol açan önemli bir hastalıktır. Son yıllarda toplum tarafından daha çok bilinir hale gelmiş ve nöroloji pratiğinde önemli bir yer elde etmiştir. Bazı hastalıklarla karışabilmesi nedeniyle, ayırıcı tanı son derece önemli olup, uygun tedaviler ve düzenli hasta izlemleri ile hastalığa bağlı kısıtlamaları belirgin şekilde azalmaktadır.

Ülkemizde, Multipl Skleroz ile ilgili güncel ve özgün bir bilgi kaynağının eksikliği nedeniyle bu kitabın yazılmasına karar verilmiştir.

Bu kitap, deneyimleri, özgün bilimsel çalışmaları ile Multipl Skleroz ve demiyelinizan hastalıklara gönül vermiş değerli klinisyen-akademisyenleri bir araya getirmiş ve onların emeği ile hazırlanmıştır. Kitabımızın amacı, tıp eğitimi alan öğrencileri, nöroloji uzmanlık eğitimi alan araştırma görevlileri, uzman hekimler ve akademisyenlere Multipl Skleroz ile ilgili sistematik ve doğru bilgiler sunmaktır. Kitabımız hastalık epidemiyolojisi, tanı, ayırıcı tanı, radyolojik incelemeler, tedavi ve eşlik eden durumlar gibi geniş bir yelpazede konuyu ele almıştır.

Zengin içeriği ile ülkemiz ve Avrupa'da bir ilk olma özelliğini taşıyan kitabımızı sizlerin ilgisine sunmaktan gurur duyuyor ve Multipl Skleroz hastalığını tüm yönleri ile ele almamızı sağlayan değerli meslektaşlarımıza katkı ve emeklerinden dolayı yürekten teşekkür ediyoruz.

Kapat