Sepetim (0) Toplam: 0,00
%15
Natama Şiir ve Eleştiri Dergisi Sayı: 25 Ocak - Mart 2020 Kolektif

Natama Şiir ve Eleştiri Dergisi Sayı: 25 Ocak - Mart 2020

Liste Fiyatı : 20,00
İndirimli Fiyat : 17,00
Kazancınız : 3,00
3990000033667
663357
Natama Şiir ve Eleştiri Dergisi Sayı: 25 Ocak - Mart 2020
Natama Şiir ve Eleştiri Dergisi Sayı: 25 Ocak - Mart 2020
17.00

Bir edebiyat dergisinin dönemi ve edebiyat tarihi içerisinde alması gereken tavrını okur olduğu kadar yazar, yazar olduğu kadar da okur olmasında arıyoruz. Bu yüzden biz burada konuşuyoruz; konuşmaya davet ediyoruz, unutulanları da tekrar ediyoruz.
Sayının şairleri Abilmuhsin Özsönmez, Ahmet Keskinkılıç, Canan Yıldırım, Emin Ünlü, Enes Malikoğlu, Enis Akın, Gün Ayhan Utkan, İnanç Avadit, İsmayil Sakin, Mahmut Genç, Nehir Sal, Nur Alan, Özgür Balaban, Selami Mete ve Serdar Tunçer.

Bir önceki sayıda başlattığımız “Hüseyin Cöntürk” başlığını bu sayıyla bitirdik. İkinci bölümde Ege Berensel, Haydar Ergülen, Osman Özbahçe ve Semih Tezcan'ın yazıları yer aldı. Cöntürk'ün Haluk Aker'e yazdığı ve daha önce kitap olarak yayımlanan mektupları arasında yer almayan bazı mektuplarını yayımladık. Hüseyin Cöntürk ve Ege Berensel'in birlikte kaleme aldıkları bir manifesto ve şiiri de sayı içerisinde okunabilir.

Sayıda ayrıca Hollandalı şair Remco Campert üzerine derleme bir yazı ve şiir çevirisi yer alıyor.

Enis Akın'ın küçük İskender'le yaptığı kapsamlı bir söyleşi okunabilir.Bu sayıda Coşkan Tugay Göksu, Emin Metin, Enis Akın ve İnanç Avadit şiir adına söz alan yazarlarımız oldular.

Kardelen Akçam görsel dosya bölümümüzde “Eller” isimli seçkisini bizlerle paylaştı.

Her sayı yer almasına önem verdiğimiz değerlendirmeler bölümünde Canan Yıldırım, İnanç Avadit'in şiirine bir bakış attı ve Davut Yücel Ulaş Karadağ'ın Lex Imago - 1 Prolog isimli kitabını inceledi.

Tartışma kenar ve köşelerde sürüyor olsa da, biz buradayız, açıktayız.

Kapat