Sepetim (0) Toplam: 0,00
Natama Şiir ve Eleştiri Dergisi Sayı: 33 Ocak - Mart 2022 Kolektif

Natama Şiir ve Eleştiri Dergisi Sayı: 33 Ocak - Mart 2022

Liste Fiyatı : 35,00
3990000035501
758155
Natama Şiir ve Eleştiri Dergisi Sayı: 33 Ocak - Mart 2022
Natama Şiir ve Eleştiri Dergisi Sayı: 33 Ocak - Mart 2022
Natama Dergisi Yayınları
35.00

2013 yılından beri yayımlanan Natama Şiir ve Eleştiri dergisinin 33. sayısı çıktı. Kitapçılardan ya da doğrudan bizimle iletişime geçilerek edinilebilir.

Sayıda Fatma Yücel'in “Sizi duyuyorum Fatma hanım” başlıklı sıradışı otoportrelere dayalı görsel çalışması yer alıyor.

Dergi amatör edebiyat çevrelerine yönelik bir çağrıyla açılıyor: “Dergiler edebiyatın yaşayan organıdır, elde kalanın ne olduğunu anlamak için şiir içi iletişimi artırmamız gerekiyor.”

Sayın şairleri arasında “Susarım Sanırdım Etimi Çiğnediğim Vakitler” isimli etkileyici şiiriyle Betül Tarıman, “Merhaba Anne” başlıklı görsel özellikler içeren şiiriyle E. İrem Az yanı sıra Gün Ayhan Utkan, Ümit Güçlü, Cevher Kara, Enes Malikoğlu, Hüseyin Peker, Ersun Çıplak, İsmayil Sakin, Yasin Koç, Enis Akın ve Aytek Sever var.

Murat Belge'nin alternatif bir Ahmet Hamdi Tanpınar portresi önerdiği “Tanpınar'ın Gözünden Yahya Kemal” başlıklı yazısını içeren 2022'nin bu ilk sayısında Ersun Çıplak, Behçet Necatigil üzerine kaleme aldığı kapsamlı psikanitik edebiyat incelemesini “Behçet Necatigil'in “Kareler”inde Bilinçdışı, Arzu ve Aktarım” başlıklı ikinci yazıyla sürdürürken, Sabit Kemal Bayıldıran da Ahmet Telli şiiri üzerine eleştirel bir değerlendirme yapıyor.
Sayıda Barış Çetinkol'la Türkiye'de “görsel şiir” olarak adlandırılan 2000-2010 arası şiirin geçmiş muhasebesini içeren “Yirmi Yıl Sonra Görsel Şiiri Düşünmek” başlıklı değerli bir söyleşi yer almakta.

Bu sayı Gün Ayhan Utkan tarafından mercek altına alınan 1873 doğumlu Paul Laurence Dunbar Amerika Birleşik Devletleri şiirinde siyahi şiirin öncülerinden sayılıyor.

Kapat