Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%5
Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Türkiye'nin Toplumsal Yapısı İlyas Doğan

Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Türkiye'nin Toplumsal YapısıTürkiye'nin Toplumsal Yapısı

Liste Fiyatı : 25,00 TL
İndirimli Fiyat : 25,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
9786059623841
458512
Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Türkiye'nin Toplumsal Yapısı
Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Türkiye'nin Toplumsal Yapısı Türkiye'nin Toplumsal Yapısı
Astana Yayınları
25.00

Sanat düyanın ortaya çıkması bizi toplumu anlamakla daha etraflı bir değerlendirme yapma zorluğu ile yüzleşiyor. Herkesin sosyal medya üzerinden kendi anladığı biçimde yazar haline geldiği , istediği herkese ulaşabildiği bir dünyada bireyin beslediği toplumsal kültür daha fazla belirleyicii hale gelmiştir.Bunu çok iyi bilen siyasetçiler her şeyin görselleştiği ve değişebildiği bir ortamda topluma rehberlik etmek yerine onun bilinçaltındaki duyarlılıklarını etkilemeye yönelmişlerdir.Bu tespitiyapmak için dünya siyasetini biçimlendiren önemli aktörlerin sosyal medya hesaplarına bakmak yeterli. O halde toplumsal yapıyı ve siyasi olayları anlamak için çaba harcarken karşı karşıya olduğumuz bu yenii olguları da dikkate almak gerekir. Bunu yaparken de Osmanlı dönemindeki siyasi ve toplumsal tartışmalar ile günümüz arasında değişen bir şey olup olmadığına bakmak gerekiyor. Tarih dizilerinin popülerliği bir tesadüf müdür?Benim yaptığım aslında yüksek sesle düşündüklerimi yazıya aktarmak.

Eserimiz hukuk fakültesinden devlet kuramı alanında kendini geliştirmek isteyenler için bir giriş niteliğindedir.İlk baskının sosyoloji ve siyaset bilimi öğrencilerinin de ilgisini çektiğini yapılan geri bildirimlerden biliyorum. Yeni baskıda bu durumu da dikkate aldık. İlk baskıda 2000 yılına kadar irdelediğimiz siyasi ve toplumsal gelişmelere ilşkin görüşlerimizi 2018'e kadar taşıdık.

Olguları gerçekçi bir şkilde ele almaya çalıştık. Eserimizin öğrencilerinin yanı sıra toplumsal yapı ve siyasete ilgi duyanların meraknını gidermeye de hizmet edeceğini düşünüyorum.

Kapat