Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

Soykırım Yıllarında Çocuklar ve OyunHolokost'un Gölgesindeki Oyunlar

Liste Fiyatı : 23,15 TL
İndirimli Fiyat : 11,58 TL
Kazancınız : 11,57 TL
Taksitli fiyat : 4 x 2,90 TL
9786054657797
362604
Soykırım Yıllarında Çocuklar ve Oyun
Soykırım Yıllarında Çocuklar ve Oyun Holokost'un Gölgesindeki Oyunlar
Phoenix Yayınevi
11.58

"Bu dokunaklı kitap, bilimsel holokost çalışmalarına belirgin bir katkı sunan, önemli bir başarıdır."

- Choice

"Holokost tarihçiliğinde yeni bir alan oluşturan, merak uyandırıcı bir çalışma. Kitabın uzun süre görmezden gelinen konusu hem trajik, hem etkileyici; ayrıca Eisen'ın tarihi, psikolojiyi ve antropolojiyi bütünleştiren disiplinler arası yönetimi kitaptaki bilimsel yaklaşımın etkisini daha da güçlendiriyor.

- Journal of HolocaustandGenocideStudies,Holokost ve Soykırım Çalışmaları Dergisi

"Bu çocukların hayalleri ve ebeveynlerinin gerçekleşmeyen rüyaları, kitabı bıraktığınızdan çok sonra dahi gözlerinizin önünde süzülmeye devam edecek."

- Newsletter, Association of Jewsih Libraries,Yahudi Kütüphaneleri Derneği Bülteni

"Yazar, Yahudi topluluklarının bir akıl unsuru olarak oyunu, yıkımın ortasındaki çocukların hayatları için kullanmayı denediklerini ve çocukların içine soroklendikleri yeni dünyaya oyun etkinlikleriyle uyum sağladıklarını ifade ediyor... Okuyucunun birçok farklı alanda yeni sorular ve zorluklarla karşılaşmasını sağlayan bir çalışma."

- Canadian Journal of theHistory of Sport,Kanada Spor Tarihi Dergisi

"Bu eşsiz bir kitap. Holoskostun hikayesi her farklı açıdan yeniden ve yeniden anlatılmalı ve eğer anlatanlar George Eisen kadar yetenekli olurlarsa hiçbir şeyi unutmamalıyız.

- Journal of SportHistory,Spor Tarihi Dergisi

George Eisen, II. Dünya Savaşı sonrasında Macaristan'da doğdu, bir süre İsrail'de bulunduktan sonra ABD'ye yerleşti. Antropoloji ve tarih üzerine lisans ve yüksek lisans eğitimi aldı. Biri sosyoloji, diğeri psikoloji olmak üzere iki doktora çalışmasını tamamladı.

Eisen yayınları arasında 6 kitap ve 50'den fazla akademik makale bulunmaktadır. "Holokost Yıllarında Çocuklar ve Oyun" İngilizce, Almanca ve Fransızca olarak yayınlanmış, The Amerika Library Association (Amerikalı Kütüphaneciler Derneği) tarafından 1990 yılında "En İyi Akademik Kitap" ödülüne layık görülmüştür.

Kapat