Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

Soykırım Yıllarında Çocuklar ve OyunHolokost'ûn Gölgesindeki Oyunlar

Liste Fiyatı : 23,15 TL
İndirimli Fiyat : 11,58 TL
Kazancınız : 11,57 TL
Taksitli fiyat : 4 x 2,90 TL
9786054657797
362604
Soykırım Yıllarında Çocuklar ve Oyun
Soykırım Yıllarında Çocuklar ve Oyun Holokost'ûn Gölgesindeki Oyunlar
Phoenix Yayınevi
11.58

"Bu dokunaklı kitap, bilimsel holokost çalışmalarına belirgin bir katkı sunan, önemli bir başarıdır." Choice

"Holokost tarihçiliğinde yeni bir alan oluşturan, merak uyandırıcı bir çalışma. Kitabın uzun süre görmezden gelinen konusu hem trajik, hem etkileyici; ayrıca Eisen'ın tarihi, psikolojiyi ve antropolojiyi bütünleştiren disiplinler arası yöntemi kitaptaki bilimsel yaklaşımın etkisini daha da güçlendiriyor. Journal of Holocaust and Genocide Studies (Holokost ve Soykırım Çalışmaları Dergisi)

"Bu çocukların hayalleri ve ebeveynlerinin gerçekleşemeyen rüyaları, kitabı bıraktığınızdan çok sonra dahi gözlerinizin önünde süzülmeye devam edecek."
Newsletter, Association of Jewish Libraries (Yahudi Kütüphaneleri Derneği Bülteni)

"Yazar, Yahudi topluluklarının bir akıl unsuru olarak oyunu, yıkımın ortasındaki çocukların hayatları için kullanmayı denediklerini ve çocukların içine sürüklendikleri yeni dünyaya oyun etkinlikleriyle uyum sağladıklarını ifade ediyor... Okuyucunun birçok farklı alanda yeni sorular ve zorluklarla karşılaşmasını sağlayan bir  çalışma." Canadian Journal of the History of Sport (Kanada Spor Tarihi Dergisi)

"Bu eşsiz bir kitap. Holokostun hikâyesi her farklı açıdan yeniden ve yeniden anlatılmalı ve eğer anlatanlar George Eisen kadar yetenekli olurlarsa hiçbir şeyi unutmamalıyız." Journal of Sport History (Spor Tarihi Dergisi)

George Eisen, II. Dünya Savaşı sonrasında Macaristan'da doğdu, bir süre İsrail'de bulunduktan sonra ABD'ye yerleşti. Antropoloji ve tarih üzerine lisans ve yüksek lisans eğitimi aldı. Biri sosyoloji, diğeri sosyal psikoloji olmak üzere iki doktora çalışmasını tamamladı. Eisen'ın yayınları arasında 6 kitap ve 50'den fazla akademik makale bulunmaktadır. "Holokost Yıllarında Çocuklar ve Oyun" İngilizce, Almanca ve Fransızca olarak yayınlanmış, The American Library Association (Amerikalı Kütüphaneciler Derneği) tarafından 1990 yılında "Eni İyi Akademik Kitap" ödülüne layık görülmüştür.

Kapat