Sepetim (0) Toplam: 0,00
%30
Strata İlişkisel Sosyal Bilimler Dergisi Sayı: 1 Mayıs 2019 Kolektif

Strata İlişkisel Sosyal Bilimler Dergisi Sayı: 1 Mayıs 2019

Liste Fiyatı : 70,00
İndirimli Fiyat : 49,00
Kazancınız : 21,00
Taksitli fiyat : 9 x 5,99
%30
Temin süresi 1 gündür.
3990000044445
634818
Strata İlişkisel Sosyal Bilimler Dergisi Sayı: 1 Mayıs 2019
Strata İlişkisel Sosyal Bilimler Dergisi Sayı: 1 Mayıs 2019
Phoenix Yayınevi
49.00

Strata: İlişkisel Sosyal Bilimler Dergisi'nin Toplumsal Sınıflar dosyası sosyal bilimlerin sınıf kavramıyla kurduğu ontolojik ve epistemolojik ilişkiyi saha çalışmalarından elde edilen birikimler eşliğinde sunuyor. Sosyal bilimsel pratiklerin sınıf kavramını kullanma becerisine ve bu kavram yoluyla sosyal ilişkileri anlama-açıklama çabalarına eleştirel ve ilişkisel bir zanaatkârlıkla bakmanın metodolojik, teorik ve pratik araçlarının ele alındığı bu sayıda sınıfın tarihselliği kadar güncelliği de tartışılan konular arasında yer alıyor.

Sınıfın nasıl tanımlandığı, nasıl gözlemlendiği, farklı çalışma alanlarında ve problematikler içerisinde nasıl kullanıldığı sorularına yanıt arayan Toplumsal Sınıflar sayısı, sınıf çalışmaları için olduğu kadar tarihsel sosyoloji ve kültürel çalışmalar, toplumsal cinsiyet ve yaşlılık çalışmaları, din, gündelik hayat ve ideoloji araştırmaları, bilim sosyolojisi, kent araştırmaları ve benzeri alanlar için de önemli ve gerekli çözümlemeleri içeriyor. Sınıf kavrayışındaki tözcülüğün eleştirisi ile birlikte bu tözcülüğün tasfiyesi için hangi stratejilerin izlenmesi gerektiği ve sınıf kavramına ilişkin epistemolojik bağlamın nasıl şekillenmesi gerektiği dosyanın tartışma konuları içerisinde yer alıyor.

Sosyal gerçekliği ve ilişkileri açıklamak için sınıf kavramının sunduğu imkânların ve bu kavramın içerdiği potansiyelin sosyalin bilgisi için ne anlama geldiği ve nasıl çalışılacağı farklı yollar ve patikalar açmaya ihtiyaç duyanlar için yeni çalışmaların kapısını aralayacaktır.

Kapat