Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

Suçla Mücadele ve GüvenlikKlasik ve Çağdaş Metinler

Liste Fiyatı : 37,04 TL
İndirimli Fiyat : 18,52 TL
Kazancınız : 18,52 TL
Taksitli fiyat : 4 x 4,63 TL
9786054627936
362935
Suçla Mücadele ve Güvenlik
Suçla Mücadele ve Güvenlik Klasik ve Çağdaş Metinler
Siyasal Kitabevi
18.52

Suçla mücadele ve güvenlik her geçen gün daha karmaşık, uzmanlaşmış ve toplumla içiçe geçmiş bir yapıya bürünmektedir. Yasal altyapıdaki değişimler, eğitim ve teknolojideki ilerlemeler, görsel ve sosyal medyadaki gelişmeler güvenlik hizmetlerinin sunulmasını da doğrudan etkilemektedir. Aynı şekilde haklarını arayan, verdiği verginin nereye harcandığını bilmek isteyen bilinçli bir toplumun oluşması da hem kolluk personelinin tutum ve davranışlarını olumlu yönde etkilemekte hem de sosyal kontrol mekanizmalarının suçun önlenmesi ve güvenliğin sağlanmasında aktif rol almasını zorunlu kılmaktadır.

Bu süreç yeni güvenlik stratejilerinin ve toplum destekli polislik anlayışının suçla mücadele literatürüne girmesini sağlamıştır. Kimi zaman dirençle karşılaşsa da her bir yenilik, kolluk personelinin meşruiyetine ve profesyonellik anlayışına güç katmaktadır.

Bir ders kitabı olarak hazırlanmamakla birlikte, kitabın içeriğinde yer alan makalelerin öncelikle güvenlik ve suçla mücadele gibi kavramlara temas eden bütün lisans ve lisansüstü eğitimlerde faydalı olacağını düşünüyoruz. Bununla birlikte güvenlik ve suçla mücadele konularına ilgi duyan herkesin de kitap içeriğinden rahatlıkla yararlanabileceğini umuyoruz.

Kapat