Sepetim (0) Toplam: 0,00
TOURMAG Turizm Dergisi Sayı: 30 Nisan-Mayıs-Haziran 2022 Kolektif

TOURMAG Turizm Dergisi Sayı: 30 Nisan-Mayıs-Haziran 2022

Liste Fiyatı : 35,00
3990000018411
769699
TOURMAG Turizm Dergisi Sayı: 30 Nisan-Mayıs-Haziran 2022
TOURMAG Turizm Dergisi Sayı: 30 Nisan-Mayıs-Haziran 2022
TOURMAG Turizm Dergisi Yayınları
35.00

Orta Doğu'nun Anadolu'ya, Akdeniz'e ve Avrupa'ya açılan kapısı; HATAY

Turizm sektörüne dair en yeni ve dikkat çekici haberlerin adresi TOURMAG Turizm Dergisi, yeni sayısında yönünü Hatay'a çevirdi. Gelişmiş gastronomi kültürü, tarihi zenginlikleri ve eşsiz doğasıyla Hatay, derginin kapak dosyasını süsledi.

“HATAY, ENLERİN VE İLKLERİN ŞEHRİDİR”

Ulusal ve uluslararası EXPO bahçeleriyle dünyaya açılmaya hazırlanan Hatay'ı, Serap Gürses yazdı. EXPO dünya fuarının bu sene Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde, “Medeniyetler Bahçesi” temasıyla kapılarını açtığını vurgulayan Gürses; Hatay'ı medeniyetler, dinler ve kültürler mozaiği olarak tanımladı. Dergi sayfalarında, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın röportajı da yer aldı. “Hatay, enlerin ve ilklerin şehridir” diyen Başkan Savaş, önümüzdeki dönem proje ve planlarından da bahsetti. Ünlü gezi yazarı Saffet Emre Tonguç ise şehrin tarihini anlatırken, Hatay Arkeoloji Müzesi'ni de detaylı bir şekilde kaleme aldı.

YEDİ BÖLGEDEN TURİZM HABERLERİ

Türkiye'nin yedi bölgesinden özel turizm haberlerinin yer aldığı dergide Dikili ilçesinin tarihi Çandarlı Kalesi, Isparta'nın Aya Baniya Kilisesi, İnsuyu Mağarası'na yer verilirken; Mardin'in yöresel lezzetlerine, Fırat Nehri kıyısında bulunan gözetleme kulesine ve Tunceli'nin karlı kaplı zirvelerine de değinildi.

ÖZEL RÖPORTAJLAR, GEZİ YAZILARI

Ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda röportajın da yer aldığı derginin en dikkat çeken konuklarından biri, Azerbaycan Turizm Ofisi CEO'su Florian Sengstschmid oldu. Sengstschmid, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki turizm ilişkilerini değerlendirdi. Gezi yazarlarının pandemi sonrası canlanan gezme kültürüne ilişkin deneyimleri de dergi sayfalarını süsledi. Ayşe Kaynarcalı, yakın dönemde ziyaret ettiği Mardin ve Diyarbakır'ı şiirsel bir dille anlatırken, Zerzevan Kalesi'nin ilginç hikayesine özellikle değindi. Figen Kokol ise eşsiz İngiliz bahçelerini TOURMAG okuyucuları için anlattı.

Kapat