Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%25
2018 DHBT Tamamı Çözümlü Soru Bankası Öğreten Sorular Mehmet Ümütli

2018 DHBT Tamamı Çözümlü Soru Bankası Öğreten SorularÖğreten Sorular - Kazandıran Çözümler

Liste Fiyatı : 55,56 TL
İndirimli Fiyat : 55,56 TL
Kazancınız : 0,00 TL
9786056199196
645457
2018 DHBT Tamamı Çözümlü Soru Bankası Öğreten Sorular
2018 DHBT Tamamı Çözümlü Soru Bankası Öğreten Sorular Öğreten Sorular - Kazandıran Çözümler
Yedi Beyza Yayınları
55.56

DHBTTamamı Çözümlü Soru Bankası Öğreten Sorular Kazandıran Çözümler

DHBT 1

* İslam İnanç Esasları

* İslam İbadet Esasları

* Kuran bilgisi

* Siyer

* İslam ahlakı

DHBT 2

* Tefsir

* Fıkıh

* Hadis

* Akaid – Kelam

* İslam Tarihi

* Dinler Tarihi

* Mezhepler Tarihi

* Dini hitabet

Diyanet İşleri Başkanlığı İhtisas Eğitim Merkezi Fıkıh-Arapça Eğitim görevlisi Mehmet Ümütli tarafından hazırlanan bu kitap bu alanda yazılmış en güvenilir ve en sağlam; özgün konu anlatımıyla en kapsamlı kaynaktır.

“DHBT Sınavını Kazandıran Kitap!” ilkesiyle yola çıktık ve binlerce kardeşimizi yazılı ve sözlü sınavlara hazırladık…

Geçmiş yıllarda Diyanet tarafından yapılan bütün sınavlarda başarımızı kanıtladık ve siz değerli okuyucularımızın takdirini kazandık ve tasvsiye edilen tek kitap olmayı başardık…

Çalışmamız Diyanet İşleri Başkanlığı'nda görev almak isteyen İmam-Hatip Lisesi, Önlisans ve İlahiyat Fakültesi mezunu olan kardeşlerimize yönelik olarak titiz bir şekilde kaleme alınmıştır.

DHBT Sınavına Girecek Adaylarımıza Önemli Tavsiyeler

1. Öncelikle şu önemli noktayı ifade etmeliyiz ki DHBT-I ve DHBT-II sınavlarının soruları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmaktadır. Yalnızca sınav ÖSYM tarafından yapılacaktır. Bu konuda değişik şaibeler ve söylentiler yayınevleri tarafından bilinçli çıkarılmakta ve adayın bocalayıp yayınladıkları değersiz kitapları almaları sağlanmaktadır.

2. Yapılacak DHBT-I ve II sınavlarındaki sorular Diyanet İşleri Başkanlığı'nda çalışacak olan adayları tespit etmek amacıyla dikkatle hazırlanmakta olup ve çoğunlukla bilgi içerikli sorulardan oluşacaktır. Zira bileni bilmeyenden ayırmanın bundan başka bir doğru yolu bulunmamaktadır. Ağırlıklı olarak yorum soruları sorulacağına dair şaibeler kurumumuz dışında çalışanlar tarafından bilinçli olarak ortaya atılan iddialardır. Bu sebeple adaylarımızın işi şansa bırakmamaları ve sınava çok iyi hazırlanmaları gerekmektedir. Zira Diyanet İşleri Başkanlığı'nda boş olan kadrolar ve din görevlisi ihtiyacı her geçen yıl ciddi oranda azalmaktadır.

3. Diyanet Sınavlarına yönelik alan, adeta bir rant kapısı olmuştur, dolayısıyla bu alanın uzmanı olmayan, hatta basit bir fetva sorusuna dahi cevap vermekten aciz insanlar bu alana girmektedirler ve değişik yayınlarla “bilgi kirliliği”ne sebep olmakta ve bir umutla sınava girecek kardeşlerimizi üzülerek ifade edelim ki kandırmaktadırlar. “Komisyon” adında kim oldukları bilinmeyen, beklide hayatında hiç mihraba geçmemiş insanlar tarafından hazırlandığı iddia edilen çalışmalar bunlardan sayılabilir. Sınava girecek olan kardeşlerimize tavsiyemiz bu karakterdeki yazarların ve yayınevlerinin bilgi kirliliğine sebep olan kitaplarına itibar etmemeleridir.

Kapat