Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
2021 ÖABT DKAB'ın Pusulası Alan Bilgisi - Alan EğitimiDinKültürü ve Ah

2021 ÖABT DKAB'ın Pusulası Alan Bilgisi - Alan EğitimiDinKültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı

Liste Fiyatı : 120,00 TL
Temin süresi 5 gündür.
KARGO BEDAVA
1981345896970
713836
2021 ÖABT DKAB'ın Pusulası Alan Bilgisi - Alan EğitimiDinKültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı
2021 ÖABT DKAB'ın Pusulası Alan Bilgisi - Alan EğitimiDinKültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı
Yedi Beyza Yayınları
120.00

Dkab'ın PusulasıDkab'ta En Çok Soru Tutturan Kitap.

Öğretmenliğe Giden Yoldaki Pusulanız.

Değerli Öğretmen Adaylarımız...

Milli Eğitim Bakanlığı'nda öğretmen olarak görev alabilmek için Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nde (ÖABT) adayların başarılı olması hatta sıralamada üst konumlarda yer alması gerekmektedir. Bu itibarla “ÖABT“, siz öğretmen adayları için büyük bir önem arz etmektedir.

Özellikle 2020 yılından itibaren mezun sayısının katlanarak arttığı göz önüne alındığında konunun önem derecesi ortaya çıkmaktadır. Ayrıca bulunduğumuz bilgi çağında doğru bilgiye doğru kanaldan ulaşma da ayrı bir önem arz etmektedir. Zira öğrendiğimiz bilginin hayatımızı büyük oranda etkileyeceğini düşünürsek konunun ciddiyeti ve her kaynaktan alınmayacak kadar değerli olduğu ortaya çıkmaktadır.

DKAB'IN Pusulası kitabımız, adaylarımızın ihtiyaçları ve yoğun talepleri doğrultusunda ortaya çıkmış bir eserdir. KitabımızDin Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliğiile İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliğibranşlarında sınava hazırlanan siz öğretmen adaylarımızın alan eğitimi ve alan bilgisi kapsamındaki soruları çözebilmeleri için gerekli bilgiler göz önüne alınarak hazırlanmıştır.

Konu içerikleri, pusula tarzına uygun bir şekilde ve adayın zihninde kolaylıkla kalacak bir tarzda madde madde yazılmıştır. Her sayfada işlenen konularla ilgili ÖSYM formatına uygun sorulara yer verilmiştir. Bu sayede konu anlatımının pratiğe aktarılması ve adayın konuya hakim olması sağlanmıştır.Ayrıca konular işlenirken mutlaka bilinmesi gereken püf noktalara ve bilgi hazinesi niteliğindeki ayrıntılara dikkat çekilmiştir.

Bildiğiniz gibi 2019 yılından itibaren Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nde gerek soru sayısı gerekse içerik olarak bazı değişiklikler yapılmıştır. Bu bağlamda hem soru sayısı artırılmış hem de İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği alanında görev almak isteyen adaylar için müstakil olarak sınava girme zorunluluğu getirilmiştir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği ile İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği konuları aynı olsa da her iki branşta konuların dağılım oranları farklılık göstermektedir. DKAB'IN PUSULASI kitabımız bu farklılıklara ve güncel müfredata uygun olarak yeni ve farklı bir tarzda hazırlanmıştır. DKAB'IN PUSULASI kitabımızda bilgiyi doğru ve planlı bir şekilde ve tamamen sınava girecek adayları göz önüne alarak işlemeye çalıştık.Konuları adayının bilmesi gerektiği kadar izah ettik.

Kapat