Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

Elektronik Belge ve Finansal Bilgi Yönetimi

Liste Fiyatı : 16,20 TL
İndirimli Fiyat : 12,96 TL
Kazancınız : 3,24 TL
Taksitli fiyat : 4 x 3,24 TL
9786059221023
362748
Elektronik Belge ve Finansal Bilgi Yönetimi
Elektronik Belge ve Finansal Bilgi Yönetimi
Siyasal Kitabevi
12.96

Teknolojik olanaklara paralel olarak yazılım, donanım ve ağ  alt yapısındaki gelişmeler ve kurumsal beklentilerdeki değişim, elektronik belge ve finansal bilgi sistemlerini köklü olarak etkilemekte ve geleneksel yöntemlerin kullanım alanlarını daraltmaktadır. Dolayısıyla Türkiye’de yasal ve idari koşullar ile finansal
uygulamalarda elektronik bilgi ve belge yönetimi sistemlerine yönelik mevcut koşular, sorunlar, sorunların çözümüne ilişkin yöntem ve politikaların incelenmesi gereklidir.  

Bu çerçevede, finansal bilgi, finansal bilgi yönetimi, finansal bilgi yönetim sistemi, elektronik belge yönetimi, elektronik belge yönetim sistemi, elektronik belge ve finansal bilgi yönetim sistemleri ile kurumsal hiyerarşik uygulama yapısının tanımlanması ve oluşabilecek risklerin Türk Ceza Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Elektronik İmza Kanunu çerçevesinde ve Yargı Kararları ile birlikte değerlendirilmesi etkin bir finansal bilgi politikasının geliştirilmesinde ve yönetilmesinde önemlidir.

Bu kapsamda uygulama boyutunda, Türkiye Kalkınma Bankasında farkındalık düzeyi, yaşanan sorunlar ve beklentilerin analizinin konuya ilişkin politikaların geliştirilmesine etkisinin araştırılması hedeflenerek örnek bir uygulama yürütülerek yukarıda ifade edilen konular çerçevesinde analizler gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, bu çalışmada, Türkiye’de finansal bilgi ve belge yönetimine yönelik idari ve yasal koşullar ile hukuksal sorunlar ve ihlallerin analizi de yapılmaktadır.   

Çalışmada, Türkiye Kalkınma Bankasının elektronik belge ve finansal bilgi sistemlerine yönelik olarak mevcut koşulları analiz etmek için geliştirilen bu örnek uygulama (anket), başta finansal kuruluşlar olmak üzere kamu da yer alan tüm kurum ve kuruluşlara örnek teşkil edebilmektedir.

Kapat