Sepetim (0) Toplam: 0,00

Hastane ve Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim

Liste Fiyatı : 200,00
İndirimli Fiyat : 150,00
Kazancınız : 50,00
Taksitli fiyat : 9 x 18,33
Satış adedi : 20
%25
Temin süresi 1 gündür.
9786257424547
770210
Hastane ve Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim
Hastane ve Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim
150.00

Son 30 yılda sağlık sistemleri büyük dönüşümler yaşıyor. Sistemin yapısı, işleyişi, finansmanında radikal dönüşümler ortaya çıkarken; tıp bilimi ve tıbbi teknolojide de baş döndüren, hastalık öykülerindeki dramları, hüzünleri, gülen yüzlere çeviren gelişmeler yaşanıyor; doğuştan beklenen yaşam süresi uzuyor.


Sağlık sistemi ve sağlık sisteminin alt sistemi olan sağlık kurumları politik, ekonomik, sosyal-kültürel, teknolojik ve epidemiyolojik çevre faktörleri ile sürekli etkileşim halindedir. Çevre faktörleri ise her gün artan bir ivme ile değişiyor. Değişim dinamikleri, sağlık kurumları yöneticilerini siyah kuğular ve gri gergedanlarla daha sık yüzleşmeye zorluyor. Hayata yıllar, yıllara da sağlık ekleme misyonu (sorumluluğu) bulunan sağlık kurumları yöneticilerinden, günlük iş rutinlerinin dışına çıkarak stratejik düşünmeye ve stratejik liderlik davranışlarına ağırlık vermesi beklenmektedir. Sağlık kurumlarında stratejik yönetimin özü, çevresel değişimlere yanıt vermek, nüfusun sağlık ihtiyaç ve beklentilerini değer yaratan hizmetler sunarak karşılamak ve bu yolla kurumun geleceğini biçimlendirmektir.


Bu kitabın amacı, sağlık kurumlarında stratejik yönetim kavramı, stratejik yönetim süreci ve araçları hakkında okuyucuların bilgi ve beceri düzeyine katkıda bulunmaktır. Stratejik yönetim ile ilgili kavramlar ve süreçler hayatın içinden gelen örneklerle desteklenerek, konuların uygulamadaki karşılıklarının anlaşılması hedeflenmiştir.

Kapat