Sepetim (0) Toplam: 0,00
Romatizmal Hastalıklarda Akciğer (Ciltli) Cemal Bes

Romatizmal Hastalıklarda Akciğer (Ciltli)

Liste Fiyatı : 800,00
Taksitli fiyat : 9 x 97,78
Temin süresi 5 gündür.
KARGO BEDAVA
9786257849210
735836
Romatizmal Hastalıklarda Akciğer (Ciltli)
Romatizmal Hastalıklarda Akciğer (Ciltli)
EMA Tıp Kitabevi
800.00

Akciğer, romatizmal hastalıklarda, özellikle de bağ doku hastalıklarında sıklıkla etkilenen bir organdır. Romatizmal hastalıklarda akciğer tutulumu, genellikle hastalığın ilerleyen dönemlerinde ortaya çıkar.

Ancak kas iskelet sistemine ait klasik belirtiler ortaya çıkmadan izole akciğer tutulumu şeklinde de başlayabilir. Akciğer tutulumu, altta yatan romaztizmal hastalığa bağlı olarak değişkenlik gösterir. Akciğer tutulumunun değerlendirilmesinde ve yönetiminde romatoloji, göğüs hastalıkları, radyoloji ve yeri geldiğinde patoloji uzmanının işbirliği son derece önemlidir.

Bu işbirliğinin başlangıcı olarak hangi romatizmal hastalıkta nasıl bir akciğer tutulumu olduğunu bilmek ve bu konuda ortak bir dil kullanmak son derece önemlidir.

Bu anlayış ile göğüshastalıkları ve romatoloji hekimlerini ortak bir dil ve bilgi birikimi konusunda bir araya getirecek olan bu kitabın yazılma gerekliliğini beraberinde getirmiştir. Bu alanda yazılan ilk kitap olması, heyecan ve sorumluluğumuzu bir kat daha artırmaktadır.

Bu kitaba benimle birlikte editörlük yapan ve interstisyel akciğer hastalıkları konusunda ufkumu açan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dekanı sayın Prof. Dr. Erdoğan Çetinkaya'ya; kitaba destek veren tüm meslektaşlarımıza sonsuz teşekkürler. Kitabın meslektaşlarımıza yararlı bir kaynak olması dileğiyle.

Saygılarımla.

Prof. Dr. Cemal Bes

Kapat