Sepetim (0) Toplam: 0,00
Temel Yenidoğan Sunil Sinha

Temel Yenidoğan

Liste Fiyatı : 160,00
Taksitli fiyat : 9 x 19,56
Temin süresi 5 gündür.
KARGO BEDAVA
9786257849173
731474
Temel Yenidoğan
Temel Yenidoğan
EMA Tıp Kitabevi
160.00

“Essential Neonatal Medicine” “Temel Yenidoğan” kitabının 6. Baskısının Türkçe'ye çevrilmesini sağla­maktan dolayı çok mutluyum. Essentials serisinin bir elemanı olarak dünyada kabul gören özlü ama kapsam­lı bu kitaptan ülkemizde de yenidoğan ile ilgilenen hekim ve hemşirelerin yararlanacağını umuyorum.

Son otuz yılda, yenidoğan yandalında dünyadaki gelişmelere paralel ülkemizde de çok olumlu gelişmeler yaşanmaktadır. Neonatoloji genç bir yan dal olarak hızla olgunlaşmakta, beraberinde yenidoğan hemşireliği ve çoklu ekip çalışmasının önemi ve farkındalığı da artmaktadır. Aile merkezli bir bakımın gündeme gelme­si, hızlı değişen görüntüleme ve genetik tetkiklerin yaygınlaşması, monitörizasyon ve solunum desteğinde­ki çok büyük gelişmeler yenidoğan yoğun bakıma yatan riskli bebeklerin özellikle prematürelerin hem yaşam şanslarının artmasına hem de daha az sekelle yaşamalarını da artmasına katkıda bulunmaktadır.

Bu kitapta yenidoğan konusundaki güncel bilgiler, girişimler, yenilikler, ilaçlar ve tedavi yöntemleri kapsamlı bir şekilde, görsel elemanlar ve tablolarla desteklenerek verilmiştir.

Kitabın Türkçe'mize çevirisinde ülkemizin farklı merkezlerinde çalışan 10 değerli yenidoğan uzmanı görev almıştır.

Kitap orijinal halinden aynen Türkçe'ye çevrilmiştir, bilgi içeriği açısından bütün sorumluluk kitabın yazarlarına aittir.

Bu kitabı Türkçe'ye çevirerek ülkemizde yenidoğan biliminin gelişimine katkım olmasını umuyorum. Yenidoğan bebeklerle ilgilenen tüm sağlık ekibinin yararlanmasını diliyorum.

Tüm yenidoğanların hayata tutunabilmesi ve sağlıklı bir ömür sürebilmeleri dileğiyle…

Prof. Dr. Canan Türkyılmaz

Kapat