Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%25
Diyanet İşleri Başkanlığı MBSTS 2020 El-İhkam Konu Anlatımlı Hazırlık

Diyanet İşleri Başkanlığı MBSTS 2020 El-İhkam Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı

Liste Fiyatı : 85,00 TL
İndirimli Fiyat : 85,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
%25
Temin süresi 5 gündür.
9786056815959
514082
Diyanet İşleri Başkanlığı MBSTS 2020 El-İhkam Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı
Diyanet İşleri Başkanlığı MBSTS 2020 El-İhkam Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı
Yedi Beyza Yayınları
85.00

Diyanet İşleri Başkanlığımız son yıllarda yapmış olduğu sınavlarla mensubu bulunan ve toplumu din konusunda aydınlatmaya çalışan din görevlilerinin ve bu vazifeye aday olacakların bilgi seviyelerini artırmayı ve buna paralel olarak topluma daha sağlıklı dini bilgi sunmayı hedeflemektedir. Bu bakımdan kurum içi görevlendirmeler ve yer değişikliği için yapılan Mesleki Bilgi Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) büyük önem arz etmektedir.

Öte yandan içinde bulunduğumuz bilgi çağında doğru bilgiye sağlam kanaldan ulaşma da büyük önem arz etmektedir. Zira öğrendiğimiz bilginin inancımız olduğunu düşünürsek konunun ciddiyeti ve her kaynaktan alınmayacak kadar yüce olduğu ortaya çıkmaktadır.

MBSTS El İhkam Kitabı, bir ihtiyaç sonucu ortaya çıkmıştır. Zira bu alanda yapılmış olan çalışmalar, hem sadra şifa olmamakta hem de konunun uzmanları tarafından hazırlanmadığı için en kutsal alan olan dinî bilgi sahasında tabiri caizse bilgi kirliliğine sebep olmaktadırlar. Yazanlarının kim oldukları bilinmeyen, beklide hayatında hiç mihraba geçmemiş insanlar tarafından hazırlandığı düşünülen çalışmalar bunlardan sayılabilir. Bununla birlikte alanda uzmanlığı olmayan kimi din görevlisi arkadaşların tenkîh ve tahkîk etmeden sağdan soldan aldıkları malumat ile kitap çıkarıyor olması da içler acısı bir durumdur. Sınava girecek olan adaylarımıza tavsiyemiz bu nitelikteki yazarların ve yayınevlerinin bilgi kirliliğine sebep olan kitaplarına itibar etmemeleridir.

 Adından da anlaşıldığı gibi en sağlam ve en güvenilir konu anlatımına sahiptir.
 Alanında en detaylı konu anlatımına sahiptir.
 Konu anlatımında önemli noktalar koyulaştırılarak algıda seçicilik sağlanmıştır.
 Konu içinde verilen bilgi notlarıyla püf noktalar belirtilmiştir.
 En önemlisi, MBSTS el-İhkâm kitabımız; MBSTS Hazırlık Kurslarında en çok tercih edilen hazırlık kitabıdır.

 Öncelikle bütün sınavlarda olduğu gibi MBSTS'de de başarılı olmanın tek yolu planlı bir çalışmadan geçmektedir.
 Konu anlatımı mutlaka not alınarak veya altı çizilerek çalışılmalıdır.
 Önemli hususlar ezberlenmelidir.
 Konular veya kavramlar arasında bağlantı bulunması halinde, daha fazla dikkat edilmeli, analiz ve sentezleme yöntemi kullanılmalıdır.
 Konu anlatımları sonunda yer alan testlerden yanlış cevapladığınız olması halinde ilgili konu tekrar gözden geçirilmelidir.

Çalışmamızda büyük bir gayret sarf ettik ancak yine de gözden kaçan eksiklerimiz ve hatalarımız olmuş ise şimdiden özür dileriz.

Gayret bizden, Başarı ise yalnızca Yüce Allah'tandır.

Kapat